Mateřský klub

Vítám všechny příznivce respektujícího a kontaktního vzdělávání. Mateřský klub Zahrádka Troja vznikl jako přidružená skupina rodičů s dětmi, která má blízký vztah k přírodě a vzdělávání. Společně budeme objevovat krásy místní zahrady a okolních lesů.

Rádi bychom tímto způsobem propojili děti z lesního klubu a děti z mateřského klubu. Tento druh propojení se ukázal jako velice efektivní pro vzájemné učení nových dovedností, pro mnohem snazší adaptaci dětí při přechodu do lesního klubu a také pro socializaci dětí a rodičů.

Jak to u nás funguje

Mateřský klub bude probíhat každou středu od 9:30 (10:00 začíná přivítání ) do 12:30. Po kolečku bude následovat malá svačinka, dále se můžete těšit na aktivity rozvíjející jemnou a hrubou motoriku, také psychomotorický vývoj a verbální dovednosti. Součástí mateřského klubu je i roční projekt, který společně s dětmi tvoříme. Pro tento rok je to Herbář stromů a keřů, kterých je v okolí opravdu požehnaně. Dopolední program završíme výtvarnou činností a obědem.

Jak se přihlásit

Přihlásit se můžete v doodle formuláři na naší facebookové skupině Mateřský klub Zahrádka Troja (https://www.facebook.com/groups/451702035535120/), který vypíšeme vždy v neděli před konáním klubu. Další možnost přihlášení je emailem a nebo telefonicky. Minimální počet dětí pro konání mateřského klubu je 6 dětí.

Mateřský klub je určený pro děti do 3 let věku.

Poplatek za mateřský klub činní 150,- za jedno dítě a 250,- za dvě děti. V ceně je malá svačinka, materiál na tvoření, pronájem a odměna pro průvodce. V případě zájmu je možné si objednat oběd za 75,- /porce.

Vedení klubu a něco o nás

Kamila Broulíková

vedoucí mateřského klubu


Jsem absolventka oboru Sociální péče a pedagogiky. Odjakživa jsem cítila potřebu pomáhat všem živým tvorům a miluji, když mohu někoho udělat šťastným. Práce s dětmi mě naplňovala natolik, že jsem pracovala v několika soukromých školkách a agenturách. K založení mateřských klubů mě přivedly mé dcery, které mě neustále učí respektu a jsou nejlepším průvodcem, na mé cestě životem.

Kontakt:

Tel. : 728 428 211
Email: Kamila.Broulikova@seznam.cz

Tereza Kouřimová

středeční průvodce v mateřském klubu


Jmenuji se Tereza Kouřimová a narodila jsem se v Praze, kde dodnes žiji se svými dcerkami (Justýnka 3 roky a Nina 5 let) a svým mužem. Když mi bylo 19 let, tak se k nám do rodiny narodila moje druhá sestřička Kristýnka a jelikož byla dost často nemocná, tak nemohla dlouho chodit do školky a ze mě se stala sestra "hlídačka":)

Celý svět se mi však změnil až po narození mé první dcerky, která mi ukázala, co je v životě důležité. Začala jsem se více zajímat o zdravý životní styl. A tak nakupuji bio nebo lokální sezónní potraviny, omezila jsem konzumaci masa, začala jsem si hodně věcí vyrábět sama doma (např. prací prášek, krém, pribiňák, lučinu), používala jsem látkové pleny, když děti ještě plenky nosily a snažím se nakupovat bezobalově. Chodila jsem a chodím s dětmi na různá cvičení, která krásně rozvíjí jejich fyzickou i duševní aktivitu. Moc nás to baví, protože je čas jen pro nás a v hlavě mi nelítá, že už je potřeba navařit nebo vyprat.