Lesní klub Zahrádka Troja

Svobodně růst a poznávat svět v přirozeném prostředí


Jsme alternativa klasické školky. Většinu času trávíme s dětmi v přírodě a rozvíjíme jejich praktické dovednosti i sebepoznání formou her. 

V našem lesním klubu je stále místo. Pokud byste měli zájem, napište nám ještě dnes a
domluvíme se na setkání nebo přijďte na náš den otevřených vrátek :)

"Ty nejlepší dětské dny končí ve špinavém oblečení"

Harmonogram dne

Kdy máme otevřeno a jak trávíme den


  8:30-9:00 - přicházíme do klubu


 9:00-10:00 - vítáme se v ranním kruhu10:00-12:00 - dopolední program, svačina


12:00-12:30 - obědváme

12:30-13:00 - odchází poobědváčci :-)

13:00-14:30 - odpočinek, klidová činnost

14:30-15:00 - odpolední program, svačina

15:00-16:00 - jdeme domů

Vrátka jsou otevřená od půl deváté, pokud je potřeba přijít dříve, je možné se domluvit předem s průvodcem.

Začátek je velmi důležitá část dne, kdy se v ranním kruhu pozdravíme, zazpíváme si, protáhneme se a naladíme se společně na celý den a řekneme si, co nás dnes čeká a na co se můžeme těšit. Proto Vás žádáme, abyste stihli být na místě do devíti hodin.

Dopolední program se odehrává venku (pokud počasí dovolí) a to na zahrádce a nebo v lese, kde tvoříme, kreslíme si, svačíme, objevujeme, vzděláváme se. Kombinujeme vedený program s volnou hrou.

Společně prostřeme stolečky a kolem poledne je čas si naplnit bríška. Obědy nám každý den přivezou z blízké provozovny.

S plnými bříšky si jdeme odpočinout do jurty, průvodce nám přečte knížku a kdo je unavený, může se uložit ke spánku. Pokud se nám spinkat nechce, průvodce má připravenou klidovou činnost.

Odpoledne si hrajeme na zahrádce, sportujeme, vyrábíme. Ke konci dne se ujistíme, že je vše na svém místě, rozloučíme se s kamarády a průvodcem a s rodiči odcházíme domů.

Podívejte se jak probíhá program ve videu

Náš tým

Kdo pečuje s láskou o Vaše děti

Andy Váňová

koordinátorka a hlavní průvodkyně

Těší mě být s dětmi a sdílet jejich čistou radost, objevování, zvídavost a vážím si jejich upřímnosti a spontánnosti. 

Volné chvíle trávím v přírodě, miluji cestování, turistiku, pečení, tanec a snažím se hrát na ukulele.

Vlaďka Bendová

vedoucí organizace, lektorka technologického kroužku

Fascinuje mě dětská fantazie, kreativita a autenticita a těší mě být součástí každého dětského dobrodružství. Kromě vedení kroužku a táborů provázím děti při léčbě dlouhodobé nemoci a aktuálně procházím psychoterapeutickým výcvikem. V oblasti vzdělávání se pohybuji osm let a jsem moc ráda, že už přes rok jsem součástí Zahrádky Troja a podílím se na chodu a rozvoji tohoto jedinečného místa pro děti a rodiče. Baví mě hudba, tanec, učím se na ukulele, chodím na treky se psem Emou a inspiruje mě přístup Respektovat a být respektován.  

Jana Kortanova 

hlavní průvodkyně, lektorka dramatického kroužku

Pro děti se snažím na jejich cestě spoluvytvářet svobodné a bezpečné prostředí, ve kterém mohou poznávat svět kolem nás skrze své vlastní prožitky a nalézt tak směr k sebevědomí, zodpovědnosti, toleranci, empatii a pozitivnímu přístupu k životu. Já díky nim poznávám otevřenost, kreativitu, naději a kouzlo žití v přítomném okamžiku. Ve své práci proto spatřuji smysl a dává mi tak prostor být i lepším člověkem. 

Luboš Vlk - Shaun

průvodce

Hlavní oblastí mého zaměření je pohyb. Dlouhodobě se věnuji všeobecnému pohybovému rozvoji dětí i dospělých. Studuji moderní pedagogické principy, které aplikuji do vedení sportovních tréninků a do pohybových programů v Zahrádce Troja. Sám jsem aktivním sportovcem s vášní pro freestylové sporty a to především všechna možná prkna. Kromě sportu mám silný vztah k přírodě. 

Sabrina DiMaggio

lektorka Eko programu

Děti a práce s nimi do mého života patří odjakživa. Začalo to mladším bráškou, pokračovalo hlídáním dětí v širokém i dalekém okolí, následovalo doučování angličtiny a práce v pedagogickém vydavatelství, kde jsem tvořila učebnice a pracovní sešity. Jsem ráda, že díky projektu Ekoškolka mohu spojit dvě své vášně - práci s dětmi a ochranu životního prostředí. Dává mi to nejen smysl, ale i naději v lepší zítřky.

Karolína Havelková

průvodkyně

Práce s dětmi pro mě není jen prací, je to spíš poslání. Poslání a možnost utvářet a formovat budoucnost. Děti jsou odrazem naší společnosti. Těší mě předávat jim své zkušenosti, učit je jak být silný, mít vlastní názor a rozvíjet jejich talent. Prací s dětmi se zabývám již deset let ve spolupráci s různými organizacemi, mimo jiné i jako instruktor plavání. Myslím, že je velice důležité, aby si člověk v dnešní době uvědomil, že jsme každý jedinečný. Každé dítě má svůj talent. Dle mého názoru by mělo být posláním všech pedagogů tento dětský talent podporovat a rozvíjet. TĚŠÍM SE NA VŠECHNY DĚTSKÉ OSOBNOSTI, KTERÉ S NÁMI PROŽIJÍ ALESPOŇ ZLOMEK Z JEJICH DĚTSTVÍ. 

Co je pro nás důležité

Aneb naše hodnoty a pravidla


Chováme se k sobě s respektem a láskou. Nasloucháme, dáváme si prostor se vyjádřit a sdílet myšlenky. Jsme ohleduplní, dáváme pozor, abychom neublížili sobě ani ostatním. Při cestě lesem čekáme na předem domluvených místech a navzájem se vždy vidíme a slyšíme.


Chráníme přírodu a snažíme se být v lese tiše. Ohleduplní jsme ke všem formám života - zvířatům, stromům, mechovým porostům, květinám. Živočichy necháváme v jejich přirozeném prostředí. Odpadky si odnášíme z přírody vždy s sebou, odpad třídíme.

Do klubu nosíme vhodné vybavení do přírody, s ohledem na roční období. V klubu si hrajeme s místními hračkami, s tím, co najdeme v lese nebo si vyrobíme. Necháváme si svoje hračky doma nebo jsou po celý den v batůžku.

Vážíme si společného a klidně stráveného času u jídla. Pokud chceme ochutnat něco v lese nebo na zahrádce, nejdříve se poradíme s průvodcem. Sladkosti zůstávají doma.

Víme, že každá věc má svoje místo, po každé aktivitě ji vrátíme tam, kam patří. Máme rádi pořádek, je nám dobře v čistém prostředí.

Mezi ostatní docházíme zdraví, pokud se necítíme dobře, raději zůstáváme doma.

Pravidla si vzájemně vysvětlujeme průběžně a vždy v konkrétní situaci. Je třeba, aby pravidla respektovali všichni průvodci, rodiče i děti.

Praktické informace

Co je třeba mít na paměti

OBLEČENÍ (venku v každém počasí!)

Děti mají v zázemí klubíku náhradní oblečení (spodní prádlo, punčochy nebo legíny, tričko s dlouhým rukávem) - vše podepsané.

V zimě platí zásada cibulovitého vrstvení, spodní vrstva hřejivá, doporučujeme termoprádlo, nepromokavé svrchní kalhoty.

Boty kvalitní, nepromokavé, kotníkové - případně holiny.

Oblečení by mělo být funkční a přizpůsobeno pobytu v lese. Prosíme rodiče, aby brali na vědomí, že se může oděv během pobytu v přírodě zašpinit, natrhnout nebo poškodit.

CO DO BATŮŽKU

Batoh by měl být z kvalitního materiálu, nepromokavý, s nastavitelnými pruhy.

Každý by měl ve svém batůžku mít:

  • kopie karty pojištěnce (nejlépe v pouzdře nebo připevněnou uvnitř batůžku)
  • podepsanou lahev s pitím
  • podložku na sezení
  • svačinu
  • kapesník
  • náhradní ponožky (v zimě i rukavice)

PRVNÍ DNY

Je pro nás velmi důležité, aby se děti cítily bezpečně a zároveň svobodně. Budeme rádi, když poznají prostředí klubu společně s rodiči.

Nabízíme možnost rodiči strávit první (tý)den  s dítětem a pomoci mu adaptovat se na nové prostředí.

Na začátku doporučujeme nechat dítě v klubu na pár hodin, aby se pomalu aklimatizovalo a zvyklo si na nové prostředí. Na adaptaci nespěchejte, každé dítě potřebuje svůj čas. Důležité je si upřesnit, kdy a kdo dítě vyzvedne, to od Vás musí vědět i průvodce.

Příspěvek rodičů Lesnímu klubu

Pětidenní docházka / měsíc

Měsíční příspěvek za docházku 5 dnů v týdnu

8 500 Kč

Čtyřdenní docházka / měsíc

Měsíční příspěvek za docházku 4 dny v týdnu

7 400 Kč

Třídenní docházka / měsíc

Měsíční příspěvek za docházku 3 dny v týdnu

6 000 Kč

Dvoudenní docházka / měsíc

Měsíční příspěvek za docházku 2 dny v týdnu

4 900 Kč

Cena oběda

Dvouchodové menu dovážené z osvědčené provozovny

62 Kč

Spolupráce s rodiči

Jsme rádi za každý nový podnět a pomoc při klubových i mimoklubových aktivitách.

S rodiči se pravidelně scházíme, sdílíme své názory a otevřeně komunikujeme. Pravidelně organizujeme společné akce, kde jsou všichni členové rodiny vítáni.

Děkujeme za sponzorské dary, finanční, materiální i duševní.

Více informací

Další informace o provozu Lesního klubu Zahrádka Troja vám ráda poskytne Andrea Váňová, koordinátorka lesního klubu na emailu andy@zahradkatroja.cz nebo na telefonu 728 562 414. Domluvte si termín, přijďte se podívat a vyzkoušet si náš klubík a zjistit, zda je to pro Vaše dítě to pravé. Těšíme se na Vás.