Křídlo

Komunitní škola Troja

Jsme skupina rodičů a dětí, kteří se spolu učí, hrají si a objevují. Pokud byste se chtěli přidat, neváhejte a ozvěte se nám. Podáme bližší informace, pozveme vás na návštěvu.

Rádi mezi sebe uvítáme další domoškoláky v prvních ročnících ZŠ a jejich rodiče.

Jak to funguje?


Kdy se vídáme?

V úterý, středu a čtvrtek od devíti do pěti. Je možné chodit i méně často či na kratší část dne, jak to komu vyhovuje.


Kde se vídáme?

Základnu máme v prostorách Zahrádky Troja. Když je hezky, jsme často na zahradě, nebo v okolní přírodě. Když je ošklivo, máme k dispozici maringotku, mobilheim, nebo teepee. Také vyrážíme do širšího okolí podle toho, co nás zaujme třeba v muzeích. Alespoň jednou do měsíce přespáváme společně na zahrádce v jurtě.


Kdo a jak se s námi učí?

Děti v naší škole jsou formálně zapsány na domácím vzdělávání. Protože u nás máme děti od první do čtvrté třídy, tak lze říci, že se společně scházíme nad tématy, která mohou být zajímavá pro všechny, ale nejsme schopni zastat pro každé dítě penzum látky, kterou vyžaduje jeho ročník školy. To je zodpovědnost každého rodiče ve volných dnech. Struktura dní je taková, že dopoledne i odpoledne přichází lektor (většinou jeden z rodičů) a s dětmi tráví čas, nabízí své znalosti a připravené aktivity. Skrze celý den je pak s dětmi také další člověk - průvodce, který zajišťuje praktické věci pro chod dne a má pod křídlem několik dětí školkového věku, které k nám také patří a jsou to mladší děti průvodců a lektorů. Často také podnikáme akce mimo zahradu školy, slavíme svátky a tradice, které nabízí naše kultura v průběhu roku.

Kdo za tím stojí?

Eduard Bakštein

koordinátor

eda@zzz.cz

775 207 577

Marie Bakštěinová

výuka

mb42@volny.cz

775 311 083

Hanka Dostálová

průvodkyně, správce sociálních sítí

Praktické informace

Co se učíme?

Momentální rozvrh týdne dopoledne a odpoledne:

úterý: fyzika a matematika s Edou / divadlo a řemesla s Ivou

středa: angličtina s Andrim / projekt Cesta kolem světa s Maruškou

čtvrtek: čeština se Simonou / přírodověda s Hankou


Jak je to s jídlem?

Jídlo vozíme každý den z vysoké školy hotelové v Bohnicích, cena za menu (polévka +hl. jídlo) pro jedno dítě je v současnosti 50Kč. Jídlo je třeba objednat/zrušit na kontaktním mailu trojakomunitniskola@gmail.com do 16h předchozího dne. Jídelníček viz https://icanteen.vsh.cz/faces/login.jsp


Jak je to s penězi?

Cena nám v současnosti vychází na 2000 Kč za měsíc při docházce jeden den v týdnu, popř. 4 tis./6 tis. pro 2, resp. 3 dny v týdnu. Kdo se podílí na výuce/průvodcování, tomu je příspěvek snížen úměrně k počtu odučených programů.

Kontaktujte nás, rádi Vás mezi sebou přivítáme

Kontaktní mail: trojakomunitniskola@gmail.com

Telefon průvodci: 731 897 728 (jen v době provozu školy)