Fotogalerie

Masopust 2019

03.03.2019

Na Zahrádce Troja se konal nefalšovaný masopustní rej, ve kterém nechyběl ani tradiční průvod masopustních maškar. Společně jsme si masky vyrobili, pomalovali se, k zapůjčení byly i masky historické a vydali jsme se na průvod za doprovodu hudby a tradičních písní. Děkujeme restauraci u Modré Kachničky za výborné domácí chleby, škvarkovou pomazánku...

Tři králové

10.01.2019

Nový rok jsme zahájili oslavou svátku Tří králů. Společně jsme vyrobili dárky pro Ježíška, dozvěděli se při hře spousty zajímavostí a společně jsme si i zazpívali. Děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

I k nám zavítala nepostradatelná trojice symbolizující začátek adventního času. Tentokrát to nebylo jen o básničce. V čertovském doupěti děti tvořily obrázky a domácí razítka a s andělem se naučily básničku pro Mikuláše. A protože se jim vše skvěle dařilo, Mikuláš je doprovodil k nadílce, kterou si pak všichni společně rozdělili.

Už od konce léta všem ptáčkům sypeme v Zahrádce zobání. A aby i ostatní děti a rodiče měli kam ptáčkům dávat krmení, uspořádali jsme toto setkání, kde se vyráběla kreativní, přírodní krmítka. A dokonce jsme si pár ptáčků mohli prohlédnout zblízka. Paní ornitoložka nám mnohé o ptáčcích pověděla, potom ptáčky okroužkovala a společně jsme je vypustili...

Toho dne se naše zahrádka zaplnila dýněmi a strašidelnými tvory. Čarodějnice, princezny, upíři a spidermani se po vydlábání dýní směle vrhli do plnění úkolů, které je dovedly až na drákulovu stezku odvahy. Vše skončilo dobře, odměnu za vydařenou práci si strašidla rozdělila, a na cestu domů si posvítila vlastnoručně vyrobenými dýňovými lucernami.

Kroužek objevuje prostor, který nás obklopuje (zahrádka, les, bambusový háj atd.). Učíme se pracovat s videem, fotkou, zvukovým záznamem, nástroji, jako je kompas, metr, mikroskop a další. Děti si tvoří kreativní digitální materiály (digitální knihu, video, komiks), které si mohou zařadit do svého portfolia .