Fotogalerie

Lesní klub Zahrádka Troja se nachází pouze několik minut od zastávky Poliklinika Mazurská, dokonce spousta místních obyvatel netuší, že stačí projít sídlištěm a můžete si plnými doušky užívat přírody a klidu.

Dožínky 2019

26.09.2019

V záři se uskutečnilo první setkání rodičů na slavnosti zvané Dožínky, kde jsme z lokální zeleniny uvařili v novém kotlíku vývar, který se opravdu hodil, jelikož tatínkové v lese stavěli z palet bahnitou kuchyňku pro naše dětičky.

Máme za sebou historicky první příměstský tábor v Zahrádce Troje, která se proměnila v království bájné Atlantidy a nás s detektivy čekal náročný úkol, vypátrání zloděje zdroje energie pro Atlantidu. Zažili jsme spoustu zážitků, výprav do Zoo, bambusového háje, trojského údolí přívozem, nová přátelství, lásky a také jsme odhalili pachatele.

Zažili jsme krásný rok plný dětského smíchu. Užívali jsme sněhu, deště i sluníčka, tak jak to v životě chodí. Stáli jsme při sobě, učili se řešit nové situace, poznávali přírodu, okolí, ale také sami sebe. Co dokážu, čeho se bojím, co je příjemné mně a co mému kamarádovi? Postupně tvoříme tým, protože vyrůstáme spolu na Zahrádce, co víc si přát.. ...

Na Dni dětí bylo na Zahrádce živo a veselo. Děti si užívaly různých druhů pohybových aktivit, malování, vyřezávání ze dřeva, střílení z luku, hlazení canisterapeutického Ronyho, křesání ohně, luštění hádanek a mnoho dalších připravených i spontánně vzniklých činností. Tento den zkrátka patřil dětem.

Díky Velikonočnímu jarmarku jsme zjistili, že opravdu neexistuje špatného počasí. Ač jsme se chystali uvítat jaro, teploty nestouply nad deset stupňů. Jakmile jsme se ale zahřáli písničkou u ohně, nic nám nechybělo. Užívat jsme si mohli výrobu přírodních vůní (Relax Studio Troja), upcycling triček na nákupní tašky (Bohnice žijí), kreativní dílny...