Deníček lesního klubu Zahrádka Troja

Co se u nás na Zahrádce děje? To zjistíte tady, kde pravidelně sepisujeme dění, aktivity a akce, co se pořádají u nás na Zahrádce. 

Už tady máme měsíc říjen a s ním přichází i téma podzimu. V první části měsíce navazujeme na sklizeň a povídáme si s dětmi o tom, k čemu slouží kompost, kde nám školáci z Křídla pomohli s popisky, co jsou lokální potraviny, poznáváme ovoce, zeleninu a plody podzimu.

Druhou polovinu záři jsme věnovali tématu sklizně. S dětmi jsme si v ranním kruhu ukazovali jak vypadá obilí. Jeden den jsme si hráli na pekaře a vyrobili jsme těsto, další dny jsme sklízeli jablíčka z našich jabloní, co nám rostou na Zahrádce a vytvořili jsme z nich tiskátka, využili jsme také brambory, které nám zbyly z Dožínek a za pomocí...

Po dvou měsících se otevřela vrátka Zahrádky pro děti z lesního klubu. Přivítali jsme spousty nových tváři a to jak mezi dětmi, tak i v radě průvodců. Od září máme otevřeno zase o den více a proto jsme se rozrostli o další skvělé průvodce, kteří mají dosti podobné hodnoty, chovají respekt k přírodě a lásku k dětem.
Na Zahrádce...