Deníček lesního klubu Zahrádka Troja

Co se u nás na Zahrádce děje? To zjistíte tady, kde sepisujeme dění, aktivity a akce, co se pořádají u nás na Zahrádce.

Inspirace na jarní poslech

Velikonoce nám skončily, ale jaro pokračuje dál na plné obrátky. S tímto ročním obdobím se neodmyslitelně pojí zvířata, jejich mláďata a způsob života pro ně typický. V hudebním podání existuje nepřeberné množství ztvárnění od ryze dětských songů až po táborové klasiky, které milují celé generace.

Eko tvoření – vyrob si vajíčka

Krásný zelený čtvrtek přejeme! A máme tady velikonočně jarní tutoriál se Sabrinou a Beátkou. Sabrina má u nás ve školce eko odpoledne s dětmi, a tak eko tvoření nesmí chybět ani teď. Vytvořte si vajíčka, která se promění v kytičky.

Jak rozvíjet čtenářství?

Předškolní věk je období v našem životě zásadní hned z několika důvodů. Proces celoživotního učení je významně determinován právě počátkem vzdělávání, na jehož prahu se děti nachází právě v předškolním věku. V tomto věku klademe základy našich budoucích dovedností, které budeme v dalších etapách našeho života rozvíjet. Proto je kvalita těchto základů rozhodující podobně jako základy při stavbě domu. Pokud jim věnujeme čas a péči, budeme z nich těžit v každé další fázi procesu. 

1 2 3 4