Když se řekne lesní školka, co si pod tím představíte? Ohradu plnou malých smrčků, boudu uprostřed lesa s několika divokými dětmi a nebo zahradu v Praze, kde se děti vzdělávají jen jinou formou?
Když se řekne lesní školka, co si pod tím představíte? Ohradu plnou malých smrčků, boudu uprostřed lesa s několika divokými dětmi a nebo zahradu v Praze, kde se děti vzdělávají jen jinou formou?
Datum 30. dubna známe jako den, kdy se tzv. pálí čarodějnice, pořádají se majálesy a den na to prožíváme kouzlo lásky pod rozkvetlými stromy. Kde mají ale tyto tradice kořeny? Dochovaly se tak, jak je znali naši předci, nebo jsme si je upravili?
Jaro je v plném proudu a my Vám přinášíme další básničky, které můžete recitovat doma se svými dětmi.
Velikonoce nám skončily, ale jaro pokračuje dál na plné obrátky. S tímto ročním obdobím se neodmyslitelně pojí zvířata, jejich mláďata a způsob života pro ně typický. V hudebním podání existuje nepřeberné množství ztvárnění od ryze dětských songů až po táborové klasiky, které milují celé generace.
Krásný zelený čtvrtek přejeme! A máme tady velikonočně jarní tutoriál se Sabrinou a Beátkou. Sabrina má u nás ve školce eko odpoledne s dětmi, a tak eko tvoření nesmí chybět ani teď. Vytvořte si vajíčka, která se promění v kytičky.
Předškolní věk je období v našem životě zásadní hned z několika důvodů. Proces celoživotního učení je významně determinován právě počátkem vzdělávání, na jehož prahu se děti nachází právě v předškolním věku. V tomto věku klademe základy našich budoucích dovedností, které budeme v dalších etapách našeho života rozvíjet. Proto je kvalita těchto základů rozhodující podobně jako základy při stavbě domu. Pokud jim věnujeme čas a péči, budeme z nich těžit v každé další fázi procesu.
Velikonoce jsou za dveřmi a jedním z hlavním symbolů jsou vajíčka, pojďme si vyzkoušet, jak nám jde počítání a čísla.
Velikonoce klepou na dveře, znáte tradiční koledy?
Jaro už je tady, vše se kolem nás krásně zbarvuje a začínají růst kytičky, víš, jak se jmenují?