Den Seniorů, Ekologický program

Už tady máme měsíc říjen a s ním přichází i téma podzimu. V první části měsíce navazujeme na sklizeň a povídáme si s dětmi o tom, k čemu slouží kompost, kde nám školáci z Křídla pomohli s popisky, co jsou lokální potraviny, poznáváme ovoce, zeleninu a plody podzimu.

Což se nám krásně prolíná s ekologickými úterky, které vede naše dobrovolnice Sabrina.  Navštěvuje nás každé úterý odpoledne a dělá s dětmi nejrůznější aktivity, podle mezinárodního ekologického programu, který pomáhá udělat ze školky příjemnější a přírodě bližší místo k životu. 

Cílem je děti seznámit s odpovědnou spotřebou jídla a  lokálními, sezoními surovinami. Téma potravin nás bude provázet celým rokem a na návštěvu Sabriny se vždy moc těšíme, jelikož se dozvíme spoustu zajímavostí. 

V neděli 6. 10. bylo na Zahrádce veselo, sešlo se na padesát lidí a to všech generací. Slavili jsme Den seniorů, a tak se babičky a dědečkové zapojili do aktivit a ukázali těm nejmenším, jak si oni kdysi hrávali. Všichni jsme se vrátili do dětských let a díky józe smíchu nás ještě druhý den bolela břicha 🙂 K seniorům máme jako lesní klub blízko, spolupracujeme s organizaci Mezi námi a jednou měsíčně mají  děti společný program s lidmi z domova důchodců Rosa, který sídlí v Kobylisích.